Najnowsze artykuły

Inteligentne podlewanie w ogrodzie

Podlewanie ogrodu może być albo wielkim obowiązkiem, albo okazją do refleksji w stylu Zen. Jeśli używasz odpowiednich narzędzi, praca idzie szybciej...

Czytaj Więcej

Rośliny, które pomagają w walce z astmą i alergiami

Bluszcz, aloes, gardenia, jaśmin, lawenda i waleriana, która ma zastosowanie lecznicze, są nie tylko doskonałą ozdobą wnętrza, ale także mają różne pożyteczne właściwości dla zdrowia. Wśród ich zalet jest - oczyszczanie powietrza w domu, co pozwala na znacznie lepszy sen.

Niektóre z nich zapobiegają również przeziębieniom i rozwojowi różnych chorób, minimalizują niepokój, stres i sprzyjają bardziej efektywnej pracy mózgu. Oto kilka roślin, które mają dobroczynny wpływ na Twoje zdrowie. Wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają:

Aloe

Aloes jest bardzo popularny dzięki swojej długiej liście korzyści zdrowotnych i zastosowań. Poprawia również jakość powietrza, którym oddychamy i, jak podaje NASA, jest w stanie produkować tlen nawet w nocy. Zwiększone stężenie tego pierwiastka zapobiega bezsenności i zapewnia dobrą jakość wypoczynku. Aloes nadaje się nie tylko do sypialni. Równie dobrze sprawdza się na balkonie, w ogrodzie i w kuchni.

Ivy

Bluszcz pospolity - oprócz tego, że jest jedną z najlepszych roślin do oczyszczania powietrza - ma również bardzo korzystny wpływ na osoby cierpiące na astmę, mające problemy z oddychaniem. Roślina ta może zmniejszyć ilość pleśni w powietrzu o 95 procent, a tym samym pomaga złagodzić i zapobiec problemom zdrowotnym z nią związanym, takim jak astma, alergia i inne choroby układu oddechowego. Z tego samego powodu roślina ta nadaje się do rozwiązywania problemów związanych z zaburzeniami snu.

Uzdrawianie jaśminem

Jasmine

Zostało udowodnione, że zapach tej egzotycznej rośliny pomaga w leczeniu i stopniowym podnoszeniu bezsenności. Ponadto, wdychając zapach jaśminu stajesz się bardziej czujny, a jednocześnie pokonujesz stres i niepokój.

Lawenda

Lawenda jest rośliną o właściwościach uspokajających. Naukowcy odkryli, że zapach lawendy pomaga spowolnić rytm serca, łagodzi niepokój i stres, a także uspokaja niemowlęta i poprawia ich sen.

Valerian

Roślina ta jest uważana za jedną z najskuteczniejszych w walce z bezsennością. Jest również stosowany jako środek uspokajający i w leczeniu niepokoju.