Najnowsze artykuły

Kostka brukowa do ogrodu letniego: Świetny...

Kostka brukowa jest wykorzystywana w budownictwie od zarania dziejów. Obecnie są one wykorzystywane do projektowania przestrzeni zewnętrznych. Nowoczesne...

Czytaj Więcej

9 roślin, które nie potrzebują światła

Wszyscy uwielbiamy mieć w domu piękne i przyjemne dla oka rośliny. Stanowią one doskonały element dekoracji i świetnie ożywiają każde wnętrze. Nie zawsze jednak możemy zagwarantować im dostęp do światła słonecznego. Co w takim razie możemy zrobić? Czy istnieją rośliny, które możemy postawić w najciemniejszym kącie pokoju, a i tak będą rosły wspaniale? Oczywiście, że są.

Bromelia

Bardzo dobrze radzi sobie jako roślina doniczkowa, wspaniale rośnie zarówno w miejscach zacienionych, jak i w miejscach z oświetleniem świecącym.

Dracaena

Jest piękną rośliną doniczkową występującą w ponad 50 odmianach. Jest łatwy w pielęgnacji. Dracenę należy regularnie podlewać i od czasu do czasu przycinać.

Paproć z włosia dziewiczego (Adiantum)

Ta oryginalna paprotka bardzo pięknie prezentuje się we wnętrzu. Należy ją często podlewać i nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Sansevieria guineensis

Bardzo popularna roślina doniczkowa, która nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji i jest w stanie wytrzymać naprawdę trudne warunki (nawet całkowity brak światła).

Cyprysik różnolistny

Najlepiej sprawdza się jako roślina doniczkowa. Można ją również posadzić w ogrodzie, najlepiej w zacienionym, bagnistym miejscu.

Rośliny do ciemnych miejsc

Calathea

Dobrze rośnie w cieniu, ale jest wymagającą rośliną. Minimalna temperatura wymagana do jego prawidłowego wzrostu to 13 stopni Celsjusza. Powinien być często podlewany, aby utrzymać glebę, w której jest wilgotny.

Philodendron

Łatwo przystosowuje się do słabo oświetlonych miejsc. Gleba, w której rośnie filodendron musi być wilgotna, ale nie mokra. Najlepiej by było, gdyby w międzyczasie między podlewaniem trochę przeschła.

Peperomia, pieprz ozdobny

Ta mała roślina osiąga tylko 15 cm wysokości. Ma grube liście, dlatego bywa mylona z sukulentem. Peperomia lubi wilgotną glebę, ale w zimie powinna być rzadziej podlewana. Wilgotne środowisko sprzyjające rozwojowi roślin zapewniamy poprzez częste spłukiwanie wężem.

Aglaonema

Jest to jedna z najbardziej wytrzymałych roślin doniczkowych. Rozwija się przy niewielkim dostępie światła i wybacza wiele błędów w pielęgnacji. Jest jednak bardzo wrażliwy na niskie temperatury.