Najnowsze artykuły

Kostka brukowa do ogrodu letniego: Świetny...

Kostka brukowa jest wykorzystywana w budownictwie od zarania dziejów. Obecnie są one wykorzystywane do projektowania przestrzeni zewnętrznych. Nowoczesne...

Czytaj Więcej

Obniżenie pH trawy - Jak sprawić, by trawnik był bardziej kwaśny?

Większość roślin preferuje pH gleby 6,0-7,0, ale kilka lubi rzeczy nieco bardziej kwaśne, podczas gdy niektóre potrzebują niższego pH. Trawa trawnikowa preferuje pH w zakresie 6,5-7,0. Jeśli pH trawnika jest zbyt wysokie, roślina będzie miała problemy z pobieraniem składników odżywczych, a niektóre ważne mikroorganizmy będą w niedoborze. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak zakwasić trawnik lub obniżyć pH podwórka.

Pomocy, pH mojego trawnika jest zbyt wysokie!

Odczyn gleby jest określany w skali od 0 do 10. Im niższa liczba, tym większa kwasowość [1]. Punkt neutralny wynosi 7,0, a każda liczba powyżej tej wartości jest bardziej zasadowa [2]. Niektóre trawy trawnikowe lubią nieco wyższą kwasowość, jak na przykład stokłosa, ale większość radzi sobie dobrze w okolicach 6,5. W przypadku gleb o wysokim pH często konieczne jest obniżenie pH podwórka. Jest to stosunkowo łatwe, ale należy najpierw wykonać prosty test gleby, aby określić, ile kwasowości należy dodać.

Test gleby można kupić online lub w większości szkółek. Są one łatwe w użyciu i większość daje dokładne odczyty. Potrzebujesz tylko trochę gleby do wymieszania w dostarczonym pojemniku z chemikaliami. Łatwy, oznaczony kolorami wykres wyjaśni pH Twojej gleby.

Można też zrobić to samemu. W małej misce należy zebrać trochę ziemi i dodać wody destylowanej, aż do uzyskania konsystencji pasty. Wlej do miski biały ocet. Jeśli będzie musować, gleba jest zasadowa; brak musowania oznacza kwasowość. Możesz również zastąpić ocet sodą oczyszczoną z odwrotnym skutkiem - jeśli gazuje, jest kwaśna, a jeśli nie, jest zasadowa. Brak reakcji w obu przypadkach oznacza, że gleba jest obojętna.

Po określeniu, w którą stronę iść, nadszedł czas, aby albo słodzić (neutralizować) lub kwaśny (zakwaszać) swoją glebę. Można podnieść pH za pomocą wapna lub nawet popiołu drzewnego, a obniżyć je za pomocą siarki lub kwaśnych nawozów.

trawa słońce

Jak obniżyć pH trawnika?

Obniżenie pH trawy będzie zakwaszać glebę, więc jeśli test ujawnił alkaliczną glebę, to jest kierunek, aby przejść. Spowoduje to obniżenie liczby i uczynić go bardziej kwaśny. Niższe pH trawnika można osiągnąć za pomocą siarki lub nawozu stworzonego dla roślin kwasolubnych.

Siarkę najlepiej stosować przed posadzeniem lub założeniem trawnika, a jej rozkład do wchłonięcia przez rośliny trwa kilka miesięcy. Dlatego należy ją stosować z dużym wyprzedzeniem przed założeniem trawnika. Ten sam efekt można uzyskać, stosując mech torfowiec lub kompost. Nawozy kwaśne są łatwe w użyciu i stanowią prawdopodobnie najprostszy sposób na obniżenie pH w przypadku istniejącego trawnika.

Jak zwykle, najlepiej jest przestrzegać instrukcji producenta dotyczących ilości, metod i terminów stosowania nawozów. Należy unikać produktów takich jak siarczan amonu, który może spalić trawę. Azotan amonu jest lepszym rozwiązaniem dla trawy darniowej, ale produkty zawierające mocznik [3] lub aminokwasy będą stopniowo zakwaszać glebę.

Ogólne zalecenie to 5 funtów na 1000 stóp kwadratowych (2,27 kg na 304,8 m²). Najlepiej jest unikać stosowania produktu w najgorętszej porze dnia i dobrze go podlewać. Już po krótkim czasie trawa będzie zdrowsza i szczęśliwsza.