Najnowsze artykuły

Inteligentne podlewanie w ogrodzie

Podlewanie ogrodu może być albo wielkim obowiązkiem, albo okazją do refleksji w stylu Zen. Jeśli używasz odpowiednich narzędzi, praca idzie szybciej...

Czytaj Więcej

Co to są inteligentne kosiarki do trawy - Dowiedz się więcej o kosiarkach-robotach

Smart jest w. Inteligentne, jak w inteligentnej technologii, to jest. Robotyczne kosiarki do trawy są smarties utrzymania krajobrazu. Inteligentny trend kosiarka jest tylko początek i wydaje się, aby pokazać przyszłość innych gadżetów ogrodowych, które są automatyczne. Czym są inteligentne kosiarki do trawy? Gdy dowiesz się, czym są, może się okazać, że zamienisz swój dotychczasowy model.

Co to są inteligentne kosiarki?

Jeśli masz lepsze rzeczy do zrobienia w dzień wolny od pracy niż koszenie trawnika [2], można rozważyć uzyskanie automatycznej kosiarki do trawy. Te inteligentne maszyny są częścią rosnącego ruchu na rzecz wykorzystania technologii robotycznej. Odciążają one użytkownika z pracy przy koszeniu, dając mu więcej wolnego czasu. Jednak, czy są one tak skuteczne, jak ludzka praca koszenia? Tak jak wszystko, co nowe, są pewne problemy, które trzeba rozwiązać.

Podobnie jak odkurzacz Roomba, zrobotyzowane kosiarki do trawy wykonują pracę za Ciebie. Mają stację ładującą, działają na baterie i są niezwykle ciche. Wyobraź sobie pluton niewyczerpanych elfów dbających o obowiązek koszenia. Maszyna będzie uruchomić losowy wzór, który prowadzi do minusów inteligentnego trendu kosiarki do trawy. Te przypadkowe wzory nie są tak przyjemne dla oka, jak staranne paski, które układa człowiek.

Jeśli chcesz uzyskać atrakcyjny efekt dobrze wypielęgnowanego pola golfowego, ta maszyna nie jest dla Ciebie. Jeśli nie masz nic przeciwko przypadkowemu układaniu wzorów i konieczności drobnego sprzątania przy użyciu podkaszarki żyłkowej, może to być dobry wybór. Jeśli chcesz usiąść wygodnie w fotelu z szezlongiem i sączyć koktajl [3], ta maszyna jest zdecydowanie dla Ciebie.  

 

kosiarka trawa

Jak działają inteligentne kosiarki?

Inteligentne kosiarki są prawie plug and play technologii. Jednak jest trochę konfiguracji do zrobienia na początku. Musisz uruchomić niskiego napięcia drutu wokół obszarów, które mają być koszone. Jest to podobne do niewidzialnego ogrodzenia, które jest ustawione dla psa. Przewody są wykrywane przez kosiarkę, więc wie, aby pozostać w granicy.

Do naładowania urządzenia potrzebne jest także zewnętrzne gniazdo. Po tym, kosiarka będzie działać sama. Można nawet zaprogramować automatyczną kosiarkę, aby rozpoczynała pracę o określonej godzinie lub uruchamiać ją za pomocą aplikacji w smartfonie.

Kosiarki automatyczne są wyposażone w wiele funkcji bezpieczeństwa. Ma to sens, ponieważ urządzenie działa bez nadzoru. Ostrza są małe i mogą ciąć tylko trawę. Są one również zagłębione, więc żadne niezabezpieczone palce nie mogą zostać przycięte. Jeśli urządzenie natrafi na przeszkodę, zawróci.

Po podniesieniu lub przechyleniu kosiarki ostrza wyłączają się, co jest przydatną funkcją bezpieczeństwa, jeśli masz ciekawskie dzieci. Większość kosiarek posiada również urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą. Niektóre z nich wymagają podania kodu PIN do obsługi. Inne posiadają GPS, który umożliwia śledzenie kosiarki.

Podczas gdy jest to dość nowa technologia, kosiarki-roboty mają wiele do zaoferowania, ale nadal kilka rzeczy, które mogłyby użyć trochę tweaking.