Najnowsze artykuły

Kostka brukowa do ogrodu letniego: Świetny...

Kostka brukowa jest wykorzystywana w budownictwie od zarania dziejów. Obecnie są one wykorzystywane do projektowania przestrzeni zewnętrznych. Nowoczesne...

Czytaj Więcej

Pomysły na ścieżki z trawy: Tworzenie ścieżek ogrodowych z trawy

Coraz więcej ogrodników decyduje się na urozmaicenie klasycznego zielonego trawnika, aby stworzyć siedlisko pożytecznych owadów [1] i zapylaczy [2]. W miarę jak trawniki ustępują miejsca wysokim łąkom, ważne jest tworzenie ścieżek, a ścieżki ogrodowe z trawy - wykonane i utrzymywane przez koszenie - doskonale się do tego nadają.

Ścieżki trawiaste w ogrodach są przyjemne do chodzenia i wspaniale oddzielają obszary "dzikiej przestrzeni". Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić ścieżkę z trawy, przekonasz się, że jest tu wiele miejsca na kreatywność. Przeczytaj dalej, aby poznać kilka fajnych pomysłów na ścieżki w ogrodzie.

Ścieżki z trawy w ogrodzie

Główny problem z klasycznym trawnikiem polega na tym, że trzeba wyeliminować wszystkie gatunki roślin oprócz jednego, aby zachować jednolity obszar. Krótko przystrzyżona trawa nie owocuje ani nie kwitnie, co oznacza, że zapylacze i inne owady, które w przeciwnym razie mogłyby pomóc na podwórku, mają niewiele pożywienia.

Można rozważyć zasadzenie różnych gatunków dzikich kwiatów [3] i traw w celu utworzenia łąki [4]. Po prostu pozwalając trawie, którą już masz, rosnąć wysoko, pozwalasz rosnąć także innym nasionom roślin na tym obszarze (w tym dzikim kwiatom), zapewniając bioróżnorodność i zainteresowanie nową łąką.

Potrzebne będą jednak ścieżki, aby można było łatwo poruszać się wśród roślin łąkowych. W tym celu należy kosić ścieżki z trawy.

trawa droga

Jak zrobić ścieżkę z trawy?

Ścieżki ogrodowe z trawy wyglądają jak długie, smukłe pasy typowego trawnika. W ten sposób można uzyskać wrażenie, że jest to trawnik i zachwycająca ścieżka, unikając jednocześnie wad dużego kwadratowego trawnika.

Zanim zdecydujesz się na założenie ścieżek w ogrodzie, musisz ustalić, dokąd mają one prowadzić. Ścieżka może mieć na celu zapewnienie dostępu do elementu wodnego na podwórku lub elementu użytkowego, takiego jak kompostownik [5] lub szklarnia [6]. W tym przypadku, będziesz chciał zaprojektować jak najbardziej bezpośrednią ścieżkę, jak to możliwe. Ale możesz też chcieć, aby niektóre pomysły na ścieżki z trawy otwierały widoki na różne punkty centralne ogrodu [7].

Koszenie ścieżek z trawy to także świetny sposób, aby sąsiedzi nie myśleli, że nasza posesja wygląda na opuszczoną. Podczas gdy koszenie niewielkiej granicy wokół krawędzi łąki może również pomóc, utrzymywanie skoszonej ścieżki spacerowej przez łąkę jeszcze lepiej przekazuje tę wiadomość.

A jest wiele korzyści z koszenia ścieżek. Ułatwiają one dotarcie do najlepszych miejsc, w których można zbierać dzikie kwiaty lub obserwować wiewiórki i króliki na swoim podwórku.

Realizacja pomysłów na ścieżki z trawy ułatwia również wykrywanie i usuwanie gatunków inwazyjnych oraz zmniejsza szanse na złapanie kleszczy.