Najnowsze artykuły

Kostka brukowa do ogrodu letniego: Świetny...

Kostka brukowa jest wykorzystywana w budownictwie od zarania dziejów. Obecnie są one wykorzystywane do projektowania przestrzeni zewnętrznych. Nowoczesne...

Czytaj Więcej

Kompost + nawóz organiczny = bajeczna, żyzna gleba ogrodowa

Jeśli chodzi o poprawę żyzności gleby, nic nie jest lepsze od kompostu. Bogata materia organiczna dodaje potrzebnej próchnicy, która poprawia strukturę gleby i retencję wody. Zwraca z powrotem do gleby składniki odżywcze, które w przeciwnym razie wylądowałyby na wysypiskach śmieci. Ogromna populacja mikrobów w kompoście pomaga przekształcać i przenosić składniki odżywcze z gleby do roślin, aby mogły rosnąć, rozmnażać się i rozwijać. Ale nawet kompostowi przyda się od czasu do czasu trochę pomocy w postaci nawozu. Istnieją 3 kluczowe sposoby wykorzystania naturalnych i organicznych nawozów, aby zwiększyć żyzność kompostu i gleby.

Po pierwsze, nawozy mogą pomóc zachować równowagę pomiędzy "zielenią" i "brązem" w kompoście i stymulować odpowiedni rodzaj aktywności mikrobiologicznej. Bakterie rozwijają się dzięki cukrom i prostym węglowodanom zawartym w świeżych, bogatych w azot zielonych elementach stosu - ścinkach trawy, obierkach warzyw, świeżych chwastach itp. Grzyby preferują złożone węglowodany w suchych, bogatych w węgiel brązach, takich jak liście, gałęzie i inne odpady z podwórka. Utrzymywanie tych dwóch składników w równowadze pomaga utrzymać w równowadze również mikroby. Jednak w niektórych porach roku podaż brązowych materiałów ma tendencję do przytłaczania podaży zielonych. Składniki nawozu organicznego, takie jak melasa, mączka z lucerny lub śruta pszenna, mogą pomóc w uzupełnieniu zieleni w stosie, dostarczając więcej cukrów, których bakterie potrzebują do rozwoju.

kompost

Drugim zastosowaniem nawozu jest dodanie istotnych składników odżywczych dla roślin bezpośrednio do kompostowanej kupy. Podczas gdy kompost jest zazwyczaj bogaty w azot, często brakuje w nim fosforu i potasu. Aby uzyskać bardziej zrównoważony stosunek makroskładników odżywczych, zastosowanie parzonej mączki kostnej, takiej jak NaturalPhos®, może pomóc w zwiększeniu zawartości fosforu, podczas gdy siarczan potasu może zwiększyć zawartość potasu. Korzystne jest również dodawanie minerałów śladowych bezpośrednio do pryzmy - daje to mikrobom szansę na rozpoczęcie przetwarzania minerałów do form nadających się do wykorzystania przez rośliny, zanim jeszcze trafią one do ogrodu. Azomit® i mączka z kelpu są świetnymi dodatkami dostarczającymi minerały śladowe bezpośrednio do kompostu. Dzięki materii organicznej w pryzmie nie trzeba się martwić, że te składniki odżywcze zostaną wypłukane, zanim trafią do ogrodu.

Wreszcie, nawóz organiczny odżywia mikroby w kompoście po tym, jak zużyją one swoje zapasy żywności w stosie. Jeśli stos kompostowy rozgrzewa się do niezbędnego poziomu 135-150F, oznacza to, że bakterie i grzyby są zajęte rozkładaniem i konsumowaniem węglowodanów, które znajdują. Kiedy kompost jest "gotowy" i gotowy do rozłożenia w ogrodzie, większość węglowodanów została już skonsumowana, a mikroby są głodne więcej. Nawozy bogate w węglowodany, takie jak mączka lucerny, mączka sojowa, śruta zbożowa i pszenna, stanowią dobre pożywienie dla mikrobów oraz dodatkowy zastrzyk azotu i materii organicznej dla gleby. Jest to również doskonały moment, aby dodać preformułowane nawozy naturalne i organiczne, które pomogą zaspokoić specyficzne potrzeby żywieniowe roślin. Podczas kopania dołka do sadzenia zalecamy zmieszanie kompostu z nawozem Garden Maker Naturals Terrific Tree & Shrub, aby zapewnić drzewom i krzewom najlepsze warunki odżywcze. W przypadku grządek ogrodowych najpierw należy rozłożyć kompost, a następnie dodać zbilansowany nawóz N-P-K, taki jak Tasty Tomato lub Superb Starter, do kilku górnych centymetrów gleby, aby zapewnić dobry kontakt z mikrobami. Karmienie mikrobów glebowych + karmienie roślin = wspaniały, żyzny ogród!